یک کتاب آشپزی را در نظر بگیرید. آکادمی استعدادیابی نابغه پروران آینده مثل یک کتاب "آموزش  آشپزی" است که دستورالعمل­های زیادی برای یادگیری موفق شدن دارد. به عنوان پدر و مادر، همه ما شنیده­ایم که فرزندانمان  می­گویند، "اییییی!!! من از <فلان غذا یا سبزیجات > متنفرم!!"

به همین ترتیب، اگر غذایی را که فرزندتان از آن متنفر است به شیوه ای جدید طبخ کنید، غالبا می­گویند، "وای!  وقتی <فلان غذا یا سبزیجات را > رو اینجوری درست میکنی من واقعا دوستش دارم!"

به طور مشابه، رویکرد ما در مورد آکادمی استعدادیابی نابغه پروران آینده این است که نسل بعدی کودکان را در مورد یادگیری به نحوی به فکر فرو ببریم که ما بعنوان بزرگسالان در مورد غذا فکر میکنیم. همه ما از طیف وسیعی از غذاها لذت می بریم و بیشمار روش برای طبخ غذا با استفاده ازهر ترکیب غذایی (هوش) وجود دارد، آنچنانکه بیشمار رویکرد در این باره وجود دارد که یک ترکیب غذاییِ خاص وقتی به روشی مشخص طبخ شود چه طعمی خواهد داشت. بعلاوه، هرچقدر که ذائقه ی ما تحول می ­یابد، به دنبال پیچیدگی­های بیشتری در وعده­ های غذایی خود خواهیم بود _با اضافه کردن سالاد، مخلفات، دسرها و نوشیدنی، که مکمل طعم های موجود در غذای اصلی است. هرچند در اغلب موارد احتمالا به نسخه خالص غذای مورد علاقه­مان (مثلا یک استیک کبابی) برمی­گردیم، اکثر وعده­ های غذایی ما از غذاهای مختلفی ترکیب شده که به طرق مختلفی مورد طبخ  قرار گرفته ­اند و خوشایند ذائقه­ های فردی هستند.

ما آکادمی استعدادیابی نابغه پروران آینده را ایجاد کردیم تا به ما در درک "عناصر تشکیل­ دهنده" کودکمان - یعنی شخصیت، استعدادهای ذاتی و سبک یادگیری غالبِ او_ کمک کند. مقاله های کاربردی ، کارگاههای مختلف فرزند پروری و خبرنامه­های ماهیانه، نمایانگر "دستور العمل­هایی" است که در برگیرنده ی "غذاهای" مورد علاقه­ی فرزند شماست. (مثلا اینکه چگونه یک پروژه­ی بلندمدت را با کودکی  که شخصیت ادراکی (ملاحظه­گر) دارد وفق دهیم یا چگونه برای کودکی که "هوش درون ­فردی دارد"، هنرهای زبانی را با یک بازی تخته­ای  ترکیب کنیم.) اگر دستورالعمل پیشنهادی بخصوصی را دوست داشتید، می توانید آن را به برنامه­ی روزانه­تان اضافه کنید،  یا اینکه به همان نحو تلاش کنید تا دستورالعمل دیگری بیابید.

از آنجاییکه فرزندانتان در فعالیت های گسترده ­تری مشارکت می­کنند، قادر خواهند بود همزمان با "تکیه بر آنچه هستند" اصول، سبک و دستورالعملهای مخصوص خود را بنیان نهند... و یا دستور العمل­های محلی "سرآشپزها "(معلمان و مربیان) را که تقریبا شبیه خودشان هستندرا اجرا کنند. این بدان معنا نیست که ما توصیه می­کنیم بچه­ های خود را باهر مربی در دسترسی هماهنگ کنید - بلکه فقط با آنهایی هماهنگ کنید که متناسب­ اند و در کار خود حرفه ای هستند تابچه های شما بتوانند شخصیت ها، مهارت­های بین فردی و دانش خود را در مسیرهای جدید و وسیع­تری گسترش دهند.

بعلاوه این به این معنا نیست که فرزندان شما به اصول اولیه نیاز ندارند. آنچنانکه در مورد کتاب دستورالعمل آشپزی صدق می­کند، آنها به اصول خواندن و ریاضی برای درک و سنجیدن و متناسب کردنِ غذاها با ترکیبات غذایی، دستورالعمل­های گام به گام و اندازه­ گیری نیاز دارند. بدون این پایه­ های اولیه، تلاش برای درست کردن غذاهای پیچیده­ تر، دشوار خواهد بود.

اما درست همانطور که استفاده از غذاهای از پیش آماده، تنها روش طبخ غذا نیست، و آن غذاها تنها غذاهایی نیستند که ما باید مصرف کنیم، در این مورد نیز نمی­توانیم به یک هوشِ استنانداردِ از پیش تعیین شده اشتیاق داشته باشیم.  اگر ما غذاهایی بخوریم، مخصوصا اگر غذای مورد علاقه مان نبوده باشد_ روز به روز و در طول سالها، قطعا میلمان به غذا خوردن را از دست می­دهیم.

و درست مثل غذاهای حاضری که بصورت انبوه تولید شده اند، این وعده های غذایی، در مقایسه با تولیدات غذایی آشپزهای محلی یا مشهور، به مراتب کمتر مورد جستجو قرار میگیرند و ارزش کمتری دارند.

همه ما باید با یکدیگر همکاری کنیم تا بتوانیم کودکانمان را با موضوعاتی که روحیه و نقاط قوت منحصربفردشان را تقویت میکند،آشنا کرده و برای یادگیری در آنها اشتیاق ایجاد کنیم.

به امید موفقیت همگانی کودکانمان.

آکادمی استعدادیابی کودکان نابغه پروران آینده