فواید یادگیری زبان خارجی برای مغز که نمیدانستید


امروزه دانشمندان ثابت کرده اند که یادگیری زبان دوم می‌تواند در بهبود هوش حافظه و تمرکز نقش مهمی داشته باشند همین طور می تواند احتمال ابتلا به بیماری زوال عقل وآلزایمر را کاهش دهد.

یادگیری زبان جدید ی یکی از سخت ترین کارهایی است که بر عهده  

مغز قرار میگیرد با این حال فواید آن به قدری زیاد است که تمام سختی یادگیری را جبران می کند از آنجایی که هر زبان سختی خاص خود را دارد یادگیری آن برای مغز یک تمرین محسوب می شود و زمانی که مغز شما در وضعیت تمرین قرار می گیرد به مرور زمان قوی تر می شود.

دو زبانه بودن مهارتهای فردی و عملکرد کلی مغز را بهبود میبخشد.


در مورد یادگیری یک زبان جدید و صحبت کردن تحقیقات بسیاری انجام گرفته است کسانی که قادر هستند به دو زبان صحبت کنند در مقایسه با کسانی که تنها به ۱ زبان مسلط هستند مهارتهای بیشتری دارند از ویژگی های مثبت کسانی که به چند روان صحبت می کنند به چند مورد اشاره می کنیم:

. هوش

۰ تمرکز

۰  کسب کسب امتیاز بیشتر در آزمونهای ریاضی روان خوانی و قواعد زبان

. توانایی به خاطر آوردن مطالب

. برنامه ریزی و تصمیم گیری

۰ تغییر ناگهانی بین فعالیت های عملی

۰ کنترل برانگیختگی ناگهانی

۰  درک نقطه نظرات دیگران

۰ بهبود توجه تمرکز و دقت

۰ قدرتمندی حافظه

۰ انعطاف روانی و قابلیت کنار آمدن با شرایط جدید

. خلاقیت

۰مهارت های شنوایی


یادگیری زبان جدید را آغاز کنید هر بار سه کلمه جدید یاد بگیرید.


اگر تا به حال یادگیری زبان جدید را شروع نکرده اید بهتر است بدانید که هیچ وقت برای شروع دیر نیست اگر هدف شما از یادگیری بهبود وضعیت است چه کودک باشید و چه یک فرد بالغ می توانید از پس آن بر بیایید استفاده از یک روان خارجی نه تنها قابلیت های مغزی شما را بالاتر میبرد بلکه می تواند در یادگیری همان زمان هم به شما کمک کند شرایط تصور کنید که طی کردن این مسیر کاری بس مشکل یان نشدنی باشد لازم نیست برای بالا بردن قدرت مغزی تمام زیر و بم زبان را یاد بگیرید کسب اطلاعات محدود در مورد یک زبان دیگر هم موثر خواهد بود هر رو سه کلمه جدید یاد بگیرید تا آثار آن را خودتان تجربه کنید. نه  تنها به مغزتان تمرین می‌دهید بلکه کتابچه ای از کلمات را در ذهنتان جا به جا می کنید. مهمترین فایده یادگیری یک زبان خارجی هم توانایی برقراری ارتباط با دیگران است.

مغز شما تمایل دارد از فعالیت های تکراری فرار کند و در تجربیات تازه و پیچیده غرق شود. یاد گرفتن یک زبان جدید دقیقا خواسته مغز شما است۰ میلیون ها نفر با انجام بازی های فکری مثل سودوکو سعی دارند بر توانایی‌های مغز خودشان بیافزایند ولی ما به شما پیشنهاد می کنی که که به جای انجام بازی یک زبان خارجی یاد بگیرید تا پس از مدتی از دانش خودتان استفاده کنید به علاوه تسلط به یک زبان خارجی می تواند از نظر کاری اهمیت بسیاری داشته باشد چون احتمال انتخاب شدن شما به عنوان کارمند را بالا میبرد.  سپس با سفر کردن به نقاط مختلف می‌توانید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید می توانید با تعداد زیادی از افراد معاشرت کنید و خوش بگذرانید در هایی از گزینه های مختلف پیش روی شما باز می شود و شما به راحتی در مورد موقعیت شغلی محل زندگی و بازنشستگی تصمیم گیری می کنید با یادگیری یک زبان جدید می‌‌توان مغز شما در بهترین و سالم ترین حالت خود قرار می گیرد به طوری که میتوانیدلحظه لحظه ی زندگی به بهترین شکل لذت ببرید.

مریم امینی